Przeskocz do treści

Szkoła postawy ciała

Szkoła postawy ciała
Szkoła postawy ciała wyrosła z przekonania, że lepiej zapobiegać niż leczyć. To idea świadomego kształtowania i uczenia się swojego ciała w przekonaniu, że jak pisał prof. Szuman, „ciało jest macierzą, z której psychika wyrasta i dojrzewa”. Program działania szkoły obejmuje profilaktykę, korekcję i leczenie już istniejących zaburzeń w zakresie postawy ciała, edukację, jak podejmować różnorodne aktywności ruchowe bez szkody dla układu ruchu.

W ramach jej działania prowadzimy:
* gimnastykę wyrównawczą i korekcyjną w przedszkolach i szkołach podstawowych,
* naukę pływania i pływanie korekcyjne,
* spotkania edukacyjne z rodzicami dzieci w wieku przedszkolnym,
* profilaktyczne badania postawy ciała,
* obozy rehabilitacyjne,
* kursy dla nauczycieli, fizjoterapeutów,
*promocję zdrowego stylu życia opartą na znajomości ogólnych zasad biomechaniki kręgosłupa.

Zajęcia prowadzone przez specjalistów

Zajęcia mające na celu edukowanie odnośnie do prawidłowych nawyków związanych z postawą są przeprowadzane przez specjalistów. To osoby, które dysponują odpowiednią wiedzą i potrafią przekazać ją w przejrzysty sposób. Podobnie jest także w przypadku prowadzonych badań diagnostycznych, które mają za zadanie wykryć ewentualne problemy i dopasować do nich techniki, które pozwalają na ich wykluczenie lub wyraźne zmniejszenie.

Szkoła postawy ciała to także zorganizowane zajęcia prowadzone przez specjalistów. Chodzi tu głównie o naukę pływania, która to jest skierowana do najmłodszych. To doskonały sposób na nabycie nowych umiejętności, a jednocześnie zadbanie o swoją kondycję i prawidłową postawę ciała. Dokładny grafik takich zajęć znajdziesz na naszej stronie. Dbamy o to, by były one nie tylko przyjemne, lecz także bezpieczne i edukacyjne. Pływanie jest doskonałym sposobem na zadbanie o swoją postawę, dlatego warto zarazić swoje dziecko pasją do tej aktywności fizycznej.
Stawiamy także na skuteczną fizjoprofilaktykę. Są to wszelkie działania, które mają za zadanie zapobiegać wystąpieniu problemów z postawą w przyszłości. Mowa tu o lekcjach prowadzonych w różnych instytucjach, aktywności fizycznej, a także badaniach postawy u najmłodszych. Gromadzimy także dane na temat wad postawy u konkretnych grup wiekowych. Stawiamy na profesjonalizm, który jest niezbędny podczas rehabilitacji i fizjoterapii.

Artykuły: