Przeskocz do treści

Leczenie wad postawy i bólu kręgosłupa

Obecnie coraz więcej osób boryka się z wadami postawy. Z tego powodu tak ważne jest wdrożenie działań, które pozwalają na ich wykluczenie lub zminimalizowanie. Powszechnym problemem jest np. skolioza, polegająca na nieprawidłowym wielopłaszczyznowym ustawieniu kręgosłupa. Odpowiednie działania pozwalają na wyeliminowanie progresji skrzywienia lub sprawienie, że będzie ono mniej dokuczliwe w późniejszym życiu. Takie skrzywienie kręgosłupa coraz częściej występuje u osób młodych, które dopiero się rozwijają.

Problemem są także przewlekłe bóle pleców spowodowane siedzącym trybem życia, wadami postawy czy niewłaściwymi nawykami. Specjaliści pomagają w radzeniu sobie z takimi dolegliwościami, jak:
ból karku,
bóle kolan,
ból barku,
• bóle pleców,
• dolegliwości stawów.
Dokładny przebieg zabiegu zależy od tego, z jakimi problemami boryka się dany pacjent. Na terenie naszego ośrodka przeprowadzamy także działania z zakresu fizjoterapii sportowej. Są one skierowane do osób szczególnie aktywnych, które ulegają urazom lub często odczuwają bóle związane z intensywnymi treningami. Przed rozpoczęciem zabiegów konieczne jest zdiagnozowanie danego problemu, by można było określić jego przyczynę i wybrać najlepszą metodę jego zwalczania.