Obozy ogłoszenia

Proszę zwrócić uwagę na zmianę godziny wyjazdu w sobotę.

Zbiórka na górnym parkingu Krytej Pływalni w Myślenicach o godz. 11.00. Wyjazd 11.15. Już w sobotę rozpoczynamy zajęcia na stoku, bo mamy karnety całodniowe na sześć dni, więc zacznijcie przygotowania i codziennie narciarze wykonują 30 przysiadów a snowbordziści minimum 10 pompek. Aktualnie warunki śniegowe dobre i stoki są świetnie przygotowane, mimo, że brakuje naturalnego śniegu. Dzisiejsza wizyta w ośrodku wypadła pozytywnie, aktualne warunki śniegowe umożliwiają zejście do stacji narciarskiej w butach narciarskich. Proponuję jednak szczególnie najmłodszym i początkującym narciarzom, aby już zaczęli się przyzwyczajać do swojego sprzętu i codziennie na krótką lub dłuższą chwilkę samodzielnie założyli buty narciarskie.

Koniecznie karty kwalifikacyjne należy dostarczyć przed obozem. Przypominam o wyposażeniu wymienionym poniżej.

Co zabrać i jak się spakować na obóz zimowy.

NIE ZAPOMNIJCIE:

LEGITYMACJI SZKOLENEJ, PODBITEJ I PODPISANEJ Z NUMEREM PESEL.

Co należy zabrać na obóz zimowy.

Sprzęt narciarski:

Obowiązkowy jest kask ochronny.

Narty – konieczna jest wcześniejsza regulacja wiązań w serwisie, naostrzenie i smarowanie ślizgów. Narty muszą być spięte rzepami w dwóch miejscach lub w pokrowcu. Buty narciarskie w osobnym, przeznaczonym do tego celu plecaku. Kije. Gogle lub okulary.

Spodnie narciarskie, kurtka narciarska lub kombinezon narciarski 2 szt. Rękawice narciarskie - 2 pary. Czapki zimowe - 2 szt. Skarpety narciarskie - 1 para. Zawieszka na karnet lub odpowiednia kieszonka w kurtce lub rękawicach. Ciepła bielizna - 2 szt. Zmiana bielizny na każdy dzień. Pidżama. Skarpety w tym 3 pary cieplejszych. Obuwie sportowe. Klapki. Ciepłe, zimowe buty sportowe. Bluza – 2 szt. Długie, ciepłe spodnie – 2 pary. Ciepły sweter lub bluza polarowa ciepła. Ubiór do ćwiczeń (dres, getry, podkoszulki). Przybory do mycia, ręczniki – 2 szt. Przybory do szycia, przybory do pisania, notatnik. Latarka. Krem ochronny z filtrem UV. Jeśli potrafisz grać na jakimś małym instrumencie muzycznym, lub masz ulubionego „pluszaka”, to możesz go z sobą zabrać uśmiech, słońce, śniegu brać nie musisz – jest zamówiony

Poniżej kilka ważnych porad.

Zachęcam, aby wziąć mały termos (0,25 -0,5 l) na ciepłą herbatę lub wodę z sokiem na stok. W czasie zajęć narciarskich planujemy półgodzinną przerwę na odpoczynek, małą przekąskę i picie. Oczywiście można skorzystać z asortymentu szałasów i barów, gdzie da się kupić herbatę cena poza wysokim sezonem 5,50 zł, napoje zimne 6 zł, cappuccino 8 zł, oscypek z grilla 12 zł za 3 szt, niestety nie ma w cenniku ulubionych przez młodzież frytek, zapiekanek itp. Warto więc ze śniadania zabrać ze sobą picie i kanapkę.

Konieczne jest podpisanie swojego sprzętu np. butów, gogli, kasku, najczęściej gubią się kominiarki pod kask.

Jeżeli zastanawiacie się do czego spakować to wszystko, warto przemyśleć i wziąć pod rozwagę wszystkie za i przeciw, a więc: plecak choć pewnie nie uda się ładnie ułożyć i wyciągniemy pomięte ubranka, da możliwość chwytu kijów i/lub wzięcia nart. Plecaki znacznie lepiej układa się w lukach bagażowych autokaru i zajmują zdecydowanie mniej miejsca, co w przypadku obozu zimowego nabiera istotnego znaczenia.

Nie pakujcie niepotrzebnych rzeczy, starajcie się zmieścić wszystko w możliwie najmniejszym bagażu. Nie jedziemy długo ( około 2 godz.) jeśli jednak masz problem z chorobą lokomocyjną, to 20 min przed jazdą zażyj odpowiedni środek. Do podręcznego bagażu spakuj picie (zdecydowanie najlepiej sprawdza się woda mineralna niegazowana lub małe opakowania napojów w kartoniku 0,25, nie wolno zabierać ze sobą dużych litrowych tzw. soków owocowych).

Konieczne leki, które na prośbę i zgodą  rodziców mamy podawać należy spakować osobno, podpisać dla kogo, opisać sposób podawania i przekazać odpowiedniemu wychowawcy przy autokarze.

WAŻNE DRUKI I INFORMACJE: w danych do przelewu proszę podać nazwę obozu np. Kluszkowce2018, nazwisko i imię uczestnika.

Nr konta 29859100070240051357380001

Mariusz Janusz, Rehabilitacja Promyk Jutrzenki,

Zawada 275, 32-445 Krzyszkowice

 Regulamin uczestnictwa w obozie rehabilitacyjnym "Po zdrowie i sprawność" kliknij tutaj